„Budząc do życia las- nie przemijasz lecz trwasz…”
06.09.2021

To hasło projektu, którego pierwsza odsłona za nami. Wydarzenia związane z tworzeniem „ Zielonych słoików nadziei”, w którym wzięli udział podopieczni naszego Hospicjum wraz z członkami swoich rodzin to jednak nie jedyne spotkanie w ramach projektu. Dzięki Lasom Państwowym w projekt „Las łączy pokolenia” mogli się zaangażować także wszyscy pracownicy Hospicjum, dla których był to nie tylko relaks po pracy pełnej wyzwań i często trudnych emocji, ale też pokazanie, że chcą mieć udział w budowaniu nieprzemijającej nadziei.

Tworzenie „ Lasów w słoikach” to przywołanie metafory drzewa życia, które trwa pomimo przemijania kolejnych pokoleń. To pokazanie, że życie podarowane drzewu to trwały ślad, który możemy po sobie zostawić. To symbol życia, dający namiastkę aktywności i nieskrępowanego obcowania z naturą, niosący ukojenie, nadzieję i spokój.

DZIĘKUJEMY LASOM PAŃSTWOWYM ORAZ WSZYSTKIM PRACOWNIKOM HOSPICJUM, ŻYWIĄC NADZEJĘ, ŻE PROJEKT JUŻ KAŻDEGO ROKU BĘDZIE SYMBOLEM NADZIEI NASZEGO WYJĄTKOWEGO MIEJSCA.

PROJEKT, KTÓREMU NIEODŁĄCZNIE PRZYŚWIECAJĄ CELE:

  • Ukazanie piękna płaszczyzny współpracy łączącej pokolenia.
  • Propagowanie potrzeby zrozumienia problemów takich, jak choroba, cierpienie, brak możliwości kontynuowania życiowej aktywności w formie z przed choroby.
  • Wzmacnianie świadomości ekologicznej poprzez ukazywanie znaczenia obcowania z przyrodą, o którą trzeba świadomie dbać.
  • Umożliwienie kontaktu z przyrodą każdego dnia osobom, na co dzień pozostającym w Hospicjum.
  • Stworzenie namiastki lasu dla każdego podopiecznego Hospicjum.
  • Wzmocnienie nadziei oraz niesienie wsparcia bliskim podopiecznych Hospicjum.

 

powrót