Wyświetl aktualności od: do:

„Widziałem i spotkałem aniołów przebranych za zwykłych ludzi, którzy żyją zwykłym życiem” ( Tracy Chapman)
18.10.2021

Te pełne prostoty a jednocześnie głębokiej prawdy słowa towarzyszył nam już od samego zaproszenia na szczególną uroczystość, jaką jest coroczna gala wręczenia statuetek „Aniołów Hospicjum”. Tym razem, po rocznej przerwie, w dniu 15.10.2021 r. po raz kolejny nasze ziemskie anioły wypełniły tętniącą natchnieniem salę Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

czytaj więcej »


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W II BIEGU MIKOŁAJKOWYM
02.11.2021

Gdy pomagać innym chcesz,
w naszym biegu udział bierz.
Drugi raz będziemy biec,
żeby radość z tego mieć.

czytaj więcej »


„ Nie ma nic złego w tym, by oczekiwać najlepszego, o ile jesteś przygotowany na najgorsze”. (Stephen King)
13.10.2021

Kultywowanie idei ukazującej naszą solidarność z tymi, których życie choć gaśnie chwyta się nadziei i oczekuje dobrych, pełnych ciepła i miłości chwil to kwintesencja akcji „Pola nadziei”, w którą angażują się dzieci i dorośli z wielu krajów.

czytaj więcej »


„ Nadzieja jest jak droga w polu: droga nigdy nie istniała, ale kiedy wielu ludzi po niej chodzi, droga nabiera kształtu”. (Yutang Lin)
04.10.2021

Droga w naszym wałbrzyskim żonkilowym polu nadziei została po raz kolejny utorowana. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią przeszło po niej ponad 250 wolontariuszy, uczniów z ponad 25 szkół. Sadzenie cebulek żonkili, jakie miało miejsce 1 października to pierwszy krok na drodze, która już wiosną skryje się w żonkilowym polu, polu pełnym słońca i nadziei.

czytaj więcej »


„Życie kołem się toczy- hospicjum to też życie”
24.09.2021

Niejedno koło przetoczyło się po trasie II Rajdu Rowerowego dla Hospicjum, za nami niecodzienne wydarzenie, dzięki któremu udowodniliśmy istnienie siły tkwiącej w każdym z nas, której połączenie tworzy COŚ WYKRACZAJĄCEGO POZA PRZECIĘTNOŚĆ!

czytaj więcej »


„… do serca przytul psa, weź na kolana kota…”
21.09.2021

Dzięki godnemu naśladowania pomysłowi Pani Pauliny Sałaty i jej męża dzieci będące pod opieką naszego Hospicjum będą mogły przytulić do serca wiele dających radość zwierzęcych pluszaków.

czytaj więcej »


„Dzieci są skrzydłami człowieka…” (przysłowie arabskie)
13.09.2021

Każdy gest poczyniony w stronę dziecka to podarowanie sobie samemu uskrzydlającej mocy, która pozwala nam wzbijać się ponad przeciętność, ponad problemy dnia codziennego, ponad wszystko…

czytaj więcej »


„Budząc do życia las- nie przemijasz lecz trwasz…”
06.09.2021

To hasło projektu, którego pierwsza odsłona za nami. Wydarzenia związane z tworzeniem „ Zielonych słoików nadziei”, w którym wzięli udział podopieczni naszego Hospicjum wraz z członkami swoich rodzin to jednak nie jedyne spotkanie w ramach projektu. Dzięki Lasom Państwowym w projekt „Las łączy pokolenia” mogli się zaangażować także wszyscy pracownicy Hospicjum, dla których był to nie tylko relaks po pracy pełnej wyzwań i często trudnych emocji, ale też pokazanie, że chcą mieć udział w budowaniu nieprzemijającej nadziei.

czytaj więcej »


PODZIĘKOWANIE
03.09.2021

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
W. Szymborska
 

czytaj więcej »


„Budząc do życia las- nie przemijasz lecz trwasz…”
26.08.2021

Pod takim hasłem pod patronatem pięknej pogody, odbyło się wczoraj (25.08.2021r.) międzypokoleniowe spotkanie „Las łączy pokolenia” będące specjalnym prezentem dla podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum. Dzięki partnerowi, jakim zostały Lasy Państwowe zrealizowaliśmy pierwsze spotkanie w ramach projektu „Las łączy pokolenia”, któremu towarzyszyły cele zarówno związane z propagowaniem świadomości ekologicznej, jak i z potrzebą współpracy i zrozumienia problemu choroby i cierpienia.

czytaj więcej »

1 2 3 »