„Budząc do życia las- nie przemijasz lecz trwasz…”
26.08.2021

Pod takim hasłem pod patronatem pięknej pogody, odbyło się wczoraj (25.08.2021r.) międzypokoleniowe spotkanie „Las łączy pokolenia” będące specjalnym prezentem dla podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum. Dzięki partnerowi, jakim zostały Lasy Państwowe zrealizowaliśmy pierwsze spotkanie w ramach projektu „Las łączy pokolenia”, któremu towarzyszyły cele zarówno związane z propagowaniem świadomości ekologicznej, jak i z potrzebą współpracy i zrozumienia problemu choroby i cierpienia.

Wczorajsze spotkanie pokoleń to przywołanie metafory drzewa życia, które trwa pomimo przemijania kolejnych pokoleń. To pokazanie, że życie podarowane drzewu to trwały ślad, który możemy po sobie zostawić.
Teraz przy każdym łóżku podopiecznego stanął taki las- symbol życia, dający namiastkę dawnej aktywności, nieskrępowanego obcowania z naturą, niosący ukojenie, nadzieję i spokój. Chcemy też, by moment odejścia naszych podopiecznych, stawał się zawsze momentem przekazania symbolu życia, zamkniętego w „lesie w słoiku”, który bliscy uczestniczący w jego tworzeniu będą mogli ze sobą zabrać, zachowując wspomnienie ostatnich chwil, zamknięte w zielonym słoiku nadziei i wspomnień.

DZIĘKUJEMY:

  • WSZYSTKIM PEŁNYM ZAANGAŻOWANIA PODOPIECZNYM I ICH RODZINOM
  • PRACOWNIKOM I WOLONTARIUSZOM HOSPICJUM
  • LASOM PAŃSTWOWYM – Panu ARTUROWI DYRCZ
  • STAROŚCIE WAŁBRZYSKIEMU Panu KRZYSZTOFOWI KWIATKOWSKIEMU
  • WICE PREZYDENT WAŁBRZYCHA Pani SYLWII BIELAWSKIEJ
  • WOK WAŁBRZYCH Panu DYREKTOROWI JAROSŁAWOWI BUZAREWICZOWI oraz PRACOWNIKOM Pani FAMILII KOŁODZIEJCZYK I Pani JUSTYNY RYNCEWICZ
  • WSZYSTKIM, DZIĘKI KTÓRYM PEŁNE RADOŚCI I NADZIEI PRZEDSIĘWZIĘCIE MOGŁO SIĘ ODBYĆ W BEZPIECZNYCH I KOMFORTOWYCH WARUNKACH
     
powrót