„ Nadzieja jest jak droga w polu: droga nigdy nie istniała, ale kiedy wielu ludzi po niej chodzi, droga nabiera kształtu”. (Yutang Lin)
04.10.2021

Droga w naszym wałbrzyskim żonkilowym polu nadziei została po raz kolejny utorowana. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią przeszło po niej ponad 250 wolontariuszy, uczniów z ponad 25 szkół. Sadzenie cebulek żonkili, jakie miało miejsce 1 października to pierwszy krok na drodze, która już wiosną skryje się w żonkilowym polu, polu pełnym słońca i nadziei.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy potrafili wzbudzić potrzebę bycia blisko tych, którzy cierpią z powodu choroby oraz tych, którzy cierpią, uczestnicząc w cierpieniu terminalnie chorego członka rodziny. Potrzebę istnienia hospicjów, wzmocnią dodatkowo złocące się wiosną żonkilowe pola, otwierające możliwości do kwestowania na rzecz lokalnych hospicjów, których istnienie jest niezastąpione.

Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji sadzenia żonkilowych cebulek już wiosną będą miały miejsce kolejne działania, kwesty i akcje uświadamiające, dzięki którym będzie możliwe zarówno pozyskiwanie środków niezbędnych do funkcjonowania naszego Wałbrzyskiego Hospicjum, jak i uwrażliwianie mieszkańców na potrzeby nieuleczalnie i terminalnie chorych, dla których możemy zrobić naprawdę wiele…

Dziękujemy za Wasz wkład w propagowanie międzynarodowego programu ukazującego naszą solidarność z tymi, których życie choć gaśnie chwyta się nadziei, w której objęciach pozostaje do końca…

powrót