Obraz Obraz Obraz Obraz

AKTUALNOŚCI

Czytaj treść

1% PODATKU

„ Nie ma nic złego w tym, by oczekiwać najlepszego, o ile jesteś przygotowany na najgorsze”. (Stephen King)
13.10.2021
Kultywowanie idei ukazującej naszą solidarność z tymi, których życie choć gaśnie chwyta się nadziei i oczekuje dobrych, pełnych ciepła i miłości chwil to kwintesencja akcji „Pola nadziei”, w którą angażują się dzieci i dorośli z wielu krajów.
czytaj więcej
„ Nadzieja jest jak droga w polu: droga nigdy nie istniała, ale kiedy wielu ludzi po niej chodzi, droga nabiera kształtu”. (Yutang Lin)
04.10.2021
Droga w naszym wałbrzyskim żonkilowym polu nadziei została po raz kolejny utorowana. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią przeszło po niej ponad 250 wolontariuszy, uczniów z ponad 25 szkół. Sadzenie cebulek żonkili, jakie miało miejsce 1 października to pierwszy krok na drodze, która już wiosną skryje się w żonkilowym polu, polu pełnym słońca i nadziei.
czytaj więcej
„Życie kołem się toczy- hospicjum to też życie”
24.09.2021
Niejedno koło przetoczyło się po trasie II Rajdu Rowerowego dla Hospicjum, za nami niecodzienne wydarzenie, dzięki któremu udowodniliśmy istnienie siły tkwiącej w każdym z nas, której połączenie tworzy COŚ WYKRACZAJĄCEGO POZA PRZECIĘTNOŚĆ!
czytaj więcej
„… do serca przytul psa, weź na kolana kota…”
21.09.2021
Dzięki godnemu naśladowania pomysłowi Pani Pauliny Sałaty i jej męża dzieci będące pod opieką naszego Hospicjum będą mogły przytulić do serca wiele dających radość zwierzęcych pluszaków.
czytaj więcej
„Dzieci są skrzydłami człowieka…” (przysłowie arabskie)
13.09.2021
Każdy gest poczyniony w stronę dziecka to podarowanie sobie samemu uskrzydlającej mocy, która pozwala nam wzbijać się ponad przeciętność, ponad problemy dnia codziennego, ponad wszystko…
czytaj więcej
„Budząc do życia las- nie przemijasz lecz trwasz…”
06.09.2021
To hasło projektu, którego pierwsza odsłona za nami. Wydarzenia związane z tworzeniem „ Zielonych słoików nadziei”, w którym wzięli udział podopieczni naszego Hospicjum wraz z członkami swoich rodzin to jednak nie jedyne spotkanie w ramach projektu. Dzięki Lasom Państwowym w projekt „Las łączy pokolenia” mogli się zaangażować także wszyscy pracownicy Hospicjum, dla których był to nie tylko relaks po pracy pełnej wyzwań i często trudnych emocji, ale też pokazanie, że chcą mieć udział w budowaniu nieprzemijającej nadziei.
czytaj więcej
PODZIĘKOWANIE
03.09.2021
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” W. Szymborska  
czytaj więcej

PRZYJACIELE HOSPICJUM

BANNER: Hospicjum to życie


Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu realizuje zadanie publiczne (Gmina Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski)

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu realizuje zadanie publiczne pt. 

  1. „Zadanie z zakresu ochrony zdrowia polegające na podejmowaniu działań w 2021 roku, zmierzające do poprawy jakości opieki nad osobami przewlekle i nieuleczalnie chorymi przebywającymi w środowisku domowym z terenu Miasta Wałbrzycha, w tym rehabilitacja i zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla niepełnosprawnych, nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci z Wałbrzycha” realizowane z gminą Wałbrzych
  2. ”Ochrona i promocja zdrowia. Działanie na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych” realizowane z powiatem wałbrzyskim.

| więcej ... |


 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.