Moc atrakcji w stolicy
23.02.2023

Dzięki życzliwości i hojności Pana Ministra Michała Dworczyka – dzieci będące pod opieką naszego wałbrzyskiego Hospicjum skorzystały z Jego zaproszenia i 21 lutego 23r. pojechały do Warszawy.

Od rana zwiedzały Sejm oraz Senat i dzięki ciekawym opowieściom przewodnika klucząc po sejmowych korytarzach poznawały to ważne miejsce. 

Dzięki uprzejmości Pana Ministra Michała Dworczyka i Jego asystentki Pani Anety dzieci miały okazję usiąść w sejmowych ławach i poczuć atmosferę tego miejsca. No cóż, może kiedyś w nich zasiądą. Po smakowitym obiedzie w domu poselskim pojechały do Telewizji Polskiej

Z wielkim przejęciem zobaczyły telewizję od kuchni. Były w studiu sportowym reporterskim i telewizji śniadaniowej.

Klucząc po telewizyjnych korytarzach miały okazję spotkać Panią Elżbietę Jaworowicz, Jacka Kurowskiego, Mateusza Szymkowiaka i wiele innych gwiazd telewizji. Wielką atrakcją był również pobyt na planie serialu
„Korona królów”.

To nie był jednak koniec atrakcji, bo odwiedziły również Centrum Nauki Kopernik. Tu poznały mnóstwo ciekawostek naukowych i jako jedni z pierwszych zadawali pytania robotowi humanoidalnemu Kopernikowi  Dzieci wróciły w nocy do domów zmęczone ale z wielkim bagażem ciekawych doświadczeń, emocji i radości. A przecież o to chodziło.

Jako Prezes Wałbrzyskiego Hospicjum bardzo wszystkim dziękuję za tą pozytywną dawkę dziecięcej radości.

powrót